Vítejte na stránkách CHS AXWELL

.

A zase slavíme!

Sofi oslavila 10. narozeniny, je to úžasný věk a doufám, že s námi ještě mnoho let zůstane! Je ve výborné kondici a také se jí již podařil vyběhat titul Veteran šampion Slovenska. Obě naše nejmladší fenky oslavily 1. narozeniny! Hodně zdraví holky moje!

V létě jsme si pořídili ve spoluvlastnictví krásnou fenku Dantaran May I Be Your Sweetheart, import Finsko. Společně s Marianou Račič a Annou Weber jsme propojily a spojily naše jména a vybraly jí jméno "SAIMAA". Saimaa žije v Chorvatsku a je již Junior CH Slovinska a Chorvatska. Společně jsme také navštívili Speciální výstavu FCR v Porvoo ve Finsku ke 40. výročí založení klubu chovatelů Flat coated retrieverů. Naší holčičce se podařilo s Annou vyběhat krásné 3. místo v junior třídě. Ale ještě nepředbíhejme... V listopadu 2021 jsem jela do Finska znovu a tentokrát pro fenku Dakotaspirit Hymn For The Weekend. Vybrala jsem pro ni opět finské jméno "LEMPI". Slaví svátek na den, kdy jsem pro ni jela, tedy 24.11. a znamená "láska".

Cestou na speciálku jsem jela vyzvednout také Best Of You Axwell "EYWU" dceru po Sofi a Spiritovi. Zůstane nadále v spoluvlastnictví s Gunou Rize, ale bude žít už u nás. Je to úžasná fenka s milou povahou. Je moc šikovná a hned to i dokázala. Splnila všechny podmínky i pro chov v ČR. Také jsem nechala prozkoušet Lempi a obstála v OVVR, je ještě mladá na vyšší zkoušky, ale svou maturitu již také splnila. Čekáme na další zdravotní výsledky, které co nevidět naplánujeme. Zatím máme testy barev, ty dopadly výborně. Lempi má také BbEE, nese hnědou vlohu, ne žlutou.

.

Niki oficiálně chovným psem!

Podmínky jsme splnili již dříve, čekala jsem pouze na oficiální dopis a dosažení věku Nikiho. Spolu se zeleným razítkem došel i Pracovní certifikát, podmínka pro udělení CZ CH a také můžeme startovat ve třídě pracovní, až nám ty výstavy zase povolí :) Snad brzy v kruhu a zadaří se i ten šampion :)

Buddy se připravuje na OVVR, hlavní podmínky, a to zdravotní, máme splněny, výstavní také. Chybí ještě test na barvu a zkouška. Věřím, že tak krásný syn Sofi a Spirita má také co nabídnout. Více o Buddym na jeho stránce!

.

Sofi slaví 8. narozeniny 24. 9. 2020!

Naše milovaná Sofča vstupuje oficiálně do psího důchodu, což ale neznamená, že s ní stále nešijou všichni čerti! A tak přejeme i všem sourozencům vrhu "F" z Mokré Hory vše nej a hlavně pevné zdraví! Jdu plácat nějaký dort :D Sofi, jsi naše Femme Fatale!

.

Refresh zase po dlouhé době:)

Posledně jsem psala, že se nám narodila Zuz. Mno, tak další z mých bláznivých snů a plánů. V květnu 2019 jsme i s malou 4měsíční dcerkou jeli na sever. Prostě jak se říká, jeden flat nestačí, nevydržela jsem to a Sofi potřebovala(rozuměj i já) k sobě dalšího pejska.

Nebylo to úplně jednoduché a nebylo to rozhodnutí ze dne na den. Pročítala jsem rodokmeny, lustrovala letáčky chovatelů z celé Evropy, kontaktovala je a ptala se zda vůbec mě, noname pro mnohé z nich, svěří svůj odchov. Někteří souhlasili, ale nenarodil se pejsek pro nás, nebo se nenarodil pejsek vůbec, feny nezabřezly atd... Prostě jednoho dne z kraje roku 2019, jsem měla druhé Vánoce, když po kontaktování Finské chovatelky přišla pozitivní odpověď a očekávali jsme den "D", kdy fenka porodí a zda se narodí i psi. A narodílo se jich rovnou 7 a měla jsem možnost si vybrat. Luxus! Přípravy mohly začít. Luky se letmo zeptal, kde chovatelka bydlí...ehm sever Finska!?! Letenky? Do Helsinek OK, ale co dál do Oulu, pak autem či vlakem nebo??? do Haapavesi, já, 4měsíční mimino a hlavně pak zpět se štěnětem - plán A zavrhnut. Takže co tak rodinný výlet autem 2001km z domu? Super! Počátkem května jsme přezuli gumy a v tom zpráva, že ve Finsku se očekává sněhová bouře a 30cm sněhu. Od jarní výbavy až po zimní, po střechu narvané auto, dvě děti, klec a Sof jakož účastník zájezdu a pomoc při snášení stresu prcka v autě. Výlet suprovní, ač krátký, byl výživný, trajekt, krátká zastávka v Porvoo, kousek od Haapavesi chatka u jezera a finská sauna, sníh, lesy, nikde nikdo, nádherná příroda...Cestou zpět zastávka u Guny a Eywy! A tak jsme si přivezli Pana Božského :) Více o Nikim v jeho záložce.

Refresh :)

Po dlouhé odmlce, kdy jsme přišli o dva milované psy Rockyho a Glena, jsem sebrala odvahu opět pročítat web a doplnit novinky. A že se toho událo!

Brzy po narození vrhu "B" jsem zjistila, že jsem těhotná a měla jsem jasné priority. Nechtěla jsem ztratit další miminko a nechat si štěně jsme hned zavrhli. Nosit s bříškem do schodů rychle rostoucí štěně a ohrozit miminko prostě nepřipadalo v úvahu, také výchova a příprava pro běžný život, výstavy a zkoušky v tu chvíli prostě šly stranou. Jenže... Oslovila mě slečna s nabídkou, která se těžce odmítá. Pro mne řešení, jak si vychutnat v klidu těhotenství a přitom mít po Sofi štěně. Nechali jsme si tedy ve spoluvlastnictví s Gunou Rize holčičku Best Of You Axwell. Již doma jsem na ni začla volat jménem, které jsem chtěla vnímat jako naději a sílu pro mne. Jmenuje se Eywa a momentálně žije v Lotyšsku u Guny a její moc fajn rodiny, daří se jí i na výstavách, je JCH Litvy, Lotyšska a Estonska a Baltic Junior šampion. Prozatím podstoupila vyšetření na dysplazii a výsledky jsou top AA/00! Vytvořila jsem jí osobní list na tomto webu, kde najdete další informace a link na CHS, ve které se momentálně nachází.

Štěňata se rozlétla do nových domovů a jsem moc vděčná majitelům za péči a lásku a přátelství, která vznikla. V listopadu jsem zase měla potrhlý nápad a nahlásila jsem Klubovku v Kelči ve velkém stylu. Zůčastlili se i mimina z obou vrhů, tak jsem mohla nahlásit i soutěž o nejlepší chovatelskou stanici. Výsledky všech dopadly nad všechna očekávání, mám obrovskou radost a splnil se mi další z mých tajných snů. Vyhráli jsme první místo a všichni zůčastnění psi se umístili také na bedně V lednu se nám narodila krásná zdravá dcera Zuzanka

.

"B" vrh AXWELL je na světě!

Dne 22. 3. 2018 se narodilo v naší CHS 10 černých krásných štěňat, máme obrovskou radost, že porod proběhl přirozeně a maminka i mimča jsou v pořádku. Sledujte prosím sekci "štěňata/puppies", nebo nás najdete také na Facebooku. Pokud máte zájem o jedno z našich pirátích mimin, neváhejte nás kontaktovat, ještě máme pár volných "Černých perel" :)

Březost Sofi je potvrzena a štěňátka očekáváme kolem 23. 3. 2018 :) Více v sekci "štěňata/puppies"

Pregnancy of our Sofi confirmed, puppies expected about 23th of March :)

S: CH JCH CW-17 Junior CW-16 Cpt. Calico Jack Optimus Canis "Spirit" (Almanza Pirate Of The Carribean & Razzle Dazzle Optimus Canis)

D: C.I.B. GrandCH MultiCH JCH CZ, JCH SK, CW NW Femme Fatale z Mokré Hory "Sofi" (Gigilo van de Demerbron & Almanza Condoleezza)

...

Crufts 11. 3. 2017

Za poslední půlrok jsme zažili pořádný fičák, jedna výstava za druhou, ta nej ale, na kterou jsem se dlouho těšila a je to pro mne jedna z nejvyšších met a největší sen chovatele a majitele psa je - Crufts!

Cesta daleká a plná zážitků, nezapomenutelná atmosféra, online přenosy, mnoho známých chovatelů a rozhodčích s těmi nej top flatíky... Měla jsem oči na vrch hlavy a hltala každou vteřinu jak malá holka! Náš Glen, Exotic Night z Mokré Hory, byl nahlášen do dvou tříd - Open a Special Working class, rozhodčí pro flatíky byla paní Victoria Goldberg. V Open jsme postoupili do užšího výběru mezi 8 top z 24, ve Special Working class bylo přihlášeno 16 psů a Glen tuto třídu vyhrál! Bylo nám velice ctí a užívali si naši chvilku slávy :)

...

Sofi i Glen opět skvělí a šampioni!

Během září a října jsme navštívili několik výstav a naši psi byli velmi úspěšní a já šťastná jak blecha. Zúčastnily se i naše odchovy a nevedlo se jim vůbec špatně, jsou to první krůčky a velká škola do dalších tříd... Gleníček získal další kvalifikaci na Crufts 2017, doběhal si již 7. šampiona - tentokrát v Rakousku. Sofi se s Dreamem projela do Českých Budějovic, pro oba to byla velká výzva, Dream byl v kruhu poprvé a získal VN1, Sofi si ukončila letošní sezonu již třetím šampionátem po porodu a v třídě pracovní se umístila na 1. místě s CAC a je tedy konečně i Šampion České republiky!!! Sezona ještě nekončí, do kruhu se chystá Troy, tak jsem velmi zvědavá, jak se mu bude dařit.

Aint Afraid Of Fate Axwell "ENY" - majitelka Zdeňka Smahlová

Aint Afraid To Fight Axwell "ROCKY"

Exotic Night z Mokré Hory "GLEN" na klubové výstavě v Rakousku, foto Lenka Smutná a Petra Kotíková, děkuji!

Štěňata mají 6 měsíců

Mr. Black odcestoval kousek od Brna a čeká ho pracovní kariéra! V případě zájmu o štěňátko kontaktujte CHS ROCK ON FIRE - www.rockonfire.cz, sestra Glena Iris porodila 10 zdravých krásných štěňat a někteří kluci jsou stále volní a ihned k odběru :)

Mr. Black 6 months old. All puppies have new homes.

V sobotu 3.9. 2016 jsme se zúčastnili TEAM WT (working test) se Sofi!

Náš tým "Crazy hunters" v čistě ženské obsadě - Kamila Raiskub s FCR Just like Misty Oasis of Peace a já s Femme Fatale z Mokré Hory startoval v třídě E. Team WT se konaly na Chatě Svinec v honitbě Kojetín, rozhodčími byli Ronnie Farrelly (IR) a Martin Incédi (CZ)

Vůbec jsme si nevedly špatně, pro Misty premiéra, v jejích 15-ti měsících úžasná práce, mají se Sofi podobnou povahu a velkou chuť do práce :) Sofi na WT byla podruhé a po mateřských povinnostech si zapamatovala vše a větší chyby vůbec nedělala. Koza mi ale dvakrát upravila na zemi aport a jednou nedočkavě vyběhla. Memory i klasické markingy zvládla fajně, má svůj flatí způsob pro práci a tak jsme se trialovým liniím labradorů tentokrát nemohli rovnat. Podle tabulky si ale vedla skvěle i kdyby byla posuzována individuálně, byla třetí nejlepší pes z 12. Celkem tedy startovalo 6 týmů po 2 psech a vůdcích a my vybojovaly bednu s bronzem! Jsem moc na obě holky hrdá a Kamile ještě jednou díky, že naši crazy akci s námi realizovala :)

.

Nové fotky štěňat najdete v sekci "ŠTĚŇATA/PUPPIES" :)

Další šampion pro Glena! Tentokrát z Litvy

Exotic Night z Mokré Hory se stal šampionem již 6. země! Na Mezinárodních výstavách psů Druskininku 5.-7. 8. 2016 získal Glen první den V1, CAC, CACIB, BOB, Crufts Q. 2017! Rozhodčím byl pan Zaur Agabeyli (AZ). Oba další dny získal Glen V2 (nezadával se titul pro druhé místo) a rozhodčí byli paní Flyora Chaikovskaya (RU) a pan Augustin Ionescu (RO). Díky Soni Sehnalíkové za předvedení Glena a celkovou péči i s fotkami!

.

Naše štěňátka z vrhu "A" Axwell slaví 5 měsíců :))

...a máme tu poslední dva volné kluky, černého a hnědého! Jsou to pořádní chlapi a přitom ještě mimina :D padají jim poslední mléčné zuby, tak už je okusování na ústupu, chodíme na procházky a učíme je chodit na vodítku :)

.

První výstava "ZOE" 30.7.2016

Navštívili jsme těsně před výstavou Zoe a její rodinu a parťačku Inku spolu s Glenem a bráchou, upravili sestřih na výstavu a moc si návštěvu užili. Naše holčička Aint Afraid Of Life Axwell "ZOE" byla moc šikovná a velmi nadějná - VN1, na své první výstavě v Brně Žebětíně! Díky za skvělou péči a předvedení našeho odchovu Ivaně Velecké. Jsem na vás moc hrdá! Jen tak dál!

.

Výstavní víkend DEB-ORA a obrovský úspěch pro naše psy!

3 výstavy za dva dny - CACIB Oradea (RO), CACIB Debrecen (HU) a CAC Oradea (RO) 23.-24. 7. 2016

Sofi i Glen se umístili ve svých třídách na prvním místě, Sofi získala 2x res. CACIB a Glen navíc získal 3x CACIB a 3x BOB, poslední výstavu završil BIG I. a BIS I.!!! Oba naši hrdí rodiče se tak stali zároveň šampiony obou zemí - Maďarska i Rumunska!!!

Naše štěňátka z vrhu "A" Axwell slaví 4 měsíce :))

Jsme plně očkovaní, 5x odčervení, jsme zdraví a bez zjevných vad! Máme už sem tam nové zuby, kulky jsou na správném místě a rosteme jako z vody! Volní jsou ještě kluci - 1 hnědý a 3 černí :) Kterak pracujeme se můžete kouknout na video na YouTube...

Sváteční dny jsme prožili v Kelči

na dvou výstavách, kde se naši hrdí rodiče "Áček" krásně předvedli :)

Obrovskou radost mi udělala Sofi, jen 4 měsíce po porodu, sice ne v srsti, ale dostala pochvalu a nezapomněla běhat :)

Oblastní klubová výstava RKCZ 5. 7. 2016 Kelč:

Exotic Night z Mokré Hory "GLEN" - V1, Vítěz třídy, Oblastní klubový vítěz pes, Nejlepší pes Oblastní klubové výstavy, BIS <3

Femme Fatale z Mokré Hory "SOFI" - V1, Vítěz třídy, Oblastní klubový vítěz fena <3

BIS chovný pár - Exotic Night z Mokré Hory, Femme Fatale z Mokré Hory!

Oblastní výstava všech plemen 6. 7. 2016 Kelč

Exotic Night z Mokré Hory "GLEN" - V1, Vítěz třídy, Oblastní vítěz pes, Nejlepší pes VIII. FCI, 3. nejlepší pes Oblastní výstavy <3

Femme Fatale z Mokré Hory "SOFI" - V1, Vítěz třídy <3

BIS chovný pár - Exotic Night z Mokré Hory, Femme Fatale z Mokré Hory!

.

Miss Pink odjela do Německa do milující rodiny s flatí kamarádkou Emmou, minulý týden odjel také Mr. Green do Maďarska, kde jej čekala kamarádka vizsla a malá nadějná handlerka - půlroční dcerka majitelky :) Brzy se rozloučíme také s Mr. Blue, který se chystá do Polska! Děkujeme za lásku a péči novým majitelům našich odchovů! Jsme velmi rádi, že máme všechny "naše děti" v tak úžasných rodinách. Ze zaslaných fotek a zpráv máme obrovskou radost!

.

Neuvěřitelný víkend v Konopišti na Speciální a Klubové výstavě RK CZ

V sobotu 4.6.2016 jsme se vydali na Speciální výstavu retrieverů, kde náš Glen - Exotic Night z Mokré Hory, obhájil opět vítězství a vyběhal si nejvyšší mety!!!U anglické rozhodčí, paní Jenny Miller (Feorlig), získal nejprve V1, CAC, Vítěz speciální výstavy, BOB.

V závěrečných soutěžích se výborně umístila i dcera Glena, Keiko Jozucita, získala titul VN1 a BIS BABY!!! Nakonec vybírali BEST IN SHOW všichni rozhodčí posuzující na této výstavě (rovněž z Anglie, země tohoto nádherného plemene). Glen běhal opravdu s elegancí a užíval si závěrečný kruh a tak... náš Glen, ten mazel, výborný pracant s obrovským srdcem, získal si i přízeň rozhodčích a opět vyhrál BIS na klubové výstavě!

V odpoledním programu se volil také Šampion šampionů 2016, kde se KO systémem volil nejlepší retriever a Glen si vyběhal i tento titul a stal se Šampionem šampionů 2016!!!

V neděli 5.6. 2016 pořádal RK CZ Klubovou výstavu retrieverů s titulem Vítěz Konopiště. Flaty tentokrát posuzoval rozhodčí pan Chris Atkinson, který rovněž letos posuzoval CCR na světoznámé soutěži Crufts. Glen získal ocenění V1, CAC, Vítěz Konopiště a BOB! V závěrečných soutěžích byl vybrán do uzšího výběru mezi top 3!

V mezičase se vyhlašoval Pes roku 2015 a Retriever roku 2015 a tak jsme s Glenem byli doslova v jednom kole :)

Je to neskutečné, jsem dojatá, přešťastná. Je to sen každého chovatele a majitele psa, a nám se tento titul povedl opět získat a nejen to.... Díky Glene a díky vážení rozhodčí za krásná slova... Byl to nezapomenutelný zážitek a chtěla bych poděkovat také rodině i přátelům, kteří mi pomáhají a sdílí se mnou tyto chvíle.

RK CZ stránka výstavy...

.

Hledáme milující rodiny pro naše štěnda!

Další týden utekl jako voda a stejně tak rostou naše psí mimina. Mají za sebou druhé očkování a 3x byli odčerveni. Váží přes 10kg a dělají čím dál větší lumpárny :) Nafotili jsme je pro Vás také v postoji. Fotky naleznete v sekci "štěňata/puppies"

Dárky pro každé štěňátko

Každé štěňátko dostane startovací balíček, samozřejmostí je průkaz původu, kupní smlouva, petpas s platným očkování a odčervením

Štěňata z vrhu "A" mají 2 měsíce

Na Klubové výstavě KCHLS 7. 5. 2016

jsme se s Glenem umístili na krásném 2. místě a získali titul res. CAC v třídě vítězů, FCR posuzovala paní Lena Hägglund ze Švédska!

Odpoledne nám byla předána prestižní cena v soutěži ANKA CUP 2015 Výstavní pes 2015

Na Klubové výstavě KCHLS 8. 5. 2016 bez KV

jsme se s Glenem umístili na příčkách téměř nejvyšších, vyběhali jsme titul CAC, Vítěz Kraje Vysočiny, BOB v třídě vítězů, FCR posuzoval pan Alessandro Zeppi z Itálie! Děkuji za fotku!

V závěrečných soutéžích jsme byli vybráni do užšího výběru mezi top 3 retrievery. Jsem neskutečně hrdá na Glena za tak skvělé výsledky a jsem šťastná, že je jaký je!

Exotic Night z Mokré Hory "GLEN" v pohybu <3 Foto Barbora Křížová, díky!

Štěňata z vrhu "A" mají už 8 týdnů

Stále máme volnou černou holčičku, pro kterou hledáme rodinu s výstavními ambicemi. Kluci jstou také k rezervaci, jsou stejně šikovní a budeme rádi, když najdou ty nejlepší rodiny!

AKTUÁLNÍ POSTOJOVKY...

GLEN vyhrál soutěž Retriever roku 2015!!!

Vítězem soutěže Retriever roku 2015 RK-CZ a nejlepší Flat coated retriever vyhrál náš Glen Exotic Night z Mokré Hory, výsledky na RK-CZ Retriever roku 2015 , a taktéž v KCHLS Glen získal skvělé ocenění Výstavní FCR pes roku 2015 v neméně prestižní soutěži Anka Cup 2015 KCHLS Anka Cup 2015

Na mezinárodní výstavě psů v Praze 30.4.2016 si Glen navíc doběhal titul Grandšampion ČR, kde hodnotil FCR velmi respektovaný rozhodčí Per Iversen z Norska!

Štěňata z vrhu "A" v 5. týdnu

a proto jsme natrénovali výstavní postoj a nafotili jsme je pro Vás ;) Mnozí z nich byli moc šikovní a moc jim to šlo! Více v sekci "Štěňata/Puppies". K rezervaci volní ještě někteří kluci :) V Případě zájmu se ozvěte!

POSTOJOVKY...

Album "A" Axwell...

Poštou přišly dokumenty z Belgie, oba naši rodiče vrhu "A" získali titul Interšampion C.I.B. a Glen navíc i Mezinárodní Show šampion C.I.E.

*

Veselé Velikonoce 2016! Happy Easter 2016!

Více informací v sekci "Štěňata/Puppies". Máme stále štěňátka k rezervaci ;)

Je to tady! VRH "A" je na světě :)

Dne 7. 3. 2016 nám Sofi porodila 13 šťeňátek, 9 kluků a 4 holčičky! Přijímáme rezervace na štěňátka e-mailem axwellkennel@gmail.com nebo tel. +420 728 137 345. V případě zájmu či dotazu nás neváhejte kontaktovat! :)

Máme skvělé zprávy. Krytí proběhlo úspěšně a také vyšetření nám potvrdilo, že čekáme šťěňátka!

Pokud vše půjde podle plánu, naše Sofi se stane mámou na začátku března 2016. Otcem bude - jak jinak - Glen :)

Více o tomto spojení se dozvíte v sekci "Štěňata/Puppies".

Dlouho očekávaný dopis je doma! CHS Axwell je oficiálně zapsána na FCI a ČMKU!

Galerie

Poskytované služby

    Chovatelský servis

    Kompletní úprava psů

    Trimování

    Handling

    Poradenství

Kontakt

Jméno: Bc. Soňa Axmanová
Adresa: Záhumenní 865/33a, Kopřivnice, ČR
Telefon: +420 728 137 345
Facebook: Soňa Axmanová
E-mail: axwellkennel@gmail.com