Náš canisterapeutický tým

Se Sofi, momentálně mou jedinou partnerkou, která má složeny canisterapeutické zkoušky, se chystáme na recertifikaci, zatímco si užíváme mé mateřské dovolené. Zastupujeme pouze výjimečně kolegyně ze spolku Smiling dog, z.s., pod jehož záštitou pracujeme od roku 2014. Původně jsme složili zkoušky i spolu s Glenem, pak jsem připravovala na praxi Rockyho (oba pejsci již bohužel nejsou mezi námi). Máme za sebou více jak 400 hodin canisterapie v různých zařízeních, táborech a předváděcích akcích nejen pro děti, zapojili jsme se i do projektu města Kopřivnice "Haf a Baf, s pejsky bez obav" pro školy a školky.

Navštěvovali jsme spolu Dětské centrum Motýlek v Kopřivnici, Praktickou školu v Horní Lidči, Sanatoria Klimkovice, Domov Příbor, s Glenem občas u Františka R. na soukromé mazlení a mimo to jsme o prázdninách navštívili i dva tábory pro děti s handicapem spolku Vzduchoplavci.

V říjnu 2017 jsme absolvovali kurs "Metody a techniky stimulace pohybového vývoje a vývoje orálních funkcí, handling a polohování žáků s kombinovaným postižením" pro nás velmi přínosná část zaměřená na správné polohování a manipulaci s dětmi, podporu pohybu a motivaci k pohybu za pomocí psa. V praktické části jsme vyzkoušeli s našimi psy :)

Malá ukázka naší práce v Dětském centru Motýlek, Kopřivnice

Canisterapeutické zkoušky jsme úspěšně složili 20. 9. 214 (Kamarádi Otevřených srdcí).

Spolupracujeme s neziskovou organizací Smiling dog z.s. Náš tým začal pravidelně docházet do Domova Příbor od října 2014, dále jsme se zúčastnili několika vystoupení pro MŠ v Ostravě, Paskově a Koblově, také tiskové konference pro děti a veřejnost v SVČ v Ostavě. Od března 2015 navštěvujeme ZŠ a MŠ Motýlek v Kopřivnici a Sanatoria Klimkovice. Od května 2015 navštěvujeme také Františka R. v Příboře.

Mohli jste nás vidět také na Jarošově statku ve Studénce 1. 8. 2015

Galerie

Poskytované služby

    Chovatelský servis

    Stříhání

    Handling

    Poradenství

Kontakt

Jméno: Bc. Soňa Axmanová
Adresa: Záhumenní 865/33a, Kopřivnice, ČR
Telefon: +420 728 137 345
Facebook: Soňa Axmanová
E-mail: axwellkennel@gmail.com